محصولات اصل را از سایت متدکالا دریافت نمایید

محصولات اصل را از سایت متدکالا دریافت نمایید

08644223818

5 نکته کلیدی درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش

درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش داشتن جوش و جای جوش یکی از معضلاتی است که 85 درصد از مردم دنیا با آن درگیر و به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. با توجه به روش های پر هزینه‌ای که وجود ادامه مطلب

درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش
بازدید 80

درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش

داشتن جوش و جای جوش یکی از معضلاتی است که 85 درصد از مردم دنیا با آن درگیر و به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. با توجه به روش های پر هزینه‌ای که وجود دارد برای درمان جوش و رفع جای جوش اغلب افراد روش های خانگی را امتحان می‌کنند. روش های خانگی و روش های دیگر می‌تواند عوارض جانبی نامطلوبی از جمله خشکی، قرمزی و تحریک جوش داشته باشد که نه تنها درمانی حاصل نمی‌شود بلکه باعث ازبین رفتن زیبایی و شادابی پوست شود. حال این سوال پیش می‌آید که چطور باید جوش‌های صورت را از بین برد؟ ما در این مقاله سعی کردیم روش‌های تایید شده و معتبر را ارائه دهیم.

از اولین روش هایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-سرکه سیب بمالید:

سرکه سیب حاوی چندین اسید آلی است اسیدهای آلی موجود در سرکه سیب باعث به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده جوش می‌شود. اسید لاکتیک موجود در سرکه سیب باعث رفع جای جوش نیز می‌شود. علاوه بر این، سرکه سیب ممکن است در درجه اول به خشک شدن جوش کمک کند که همین مزیت بزرگی برای استفاده از سرکه سیب می‌شود.

سیب 300x105 - 5 نکته کلیدی درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش

نحوه استفاده از سرکه سیب:

1 قسمت سرکه سیب و 3 قسمت آب را مخلوط کنید (برای پوست‌های حساس از آب بیشتری استفاده کنید.). بعد از مخلوط کردن، پنبه را به محلول آغشته کرده و به آرامی روس پوست بمالید. بگذارید 5 تا 20 ثانیه روی پوست بماند و سپس آب‌کشی نمایید. در صورت لزوم 1-2 بار در روز این روند را تکرار کنید. توجه به این نکته ضروری است که استفاده از سرکه سیب روی پوست شما می‌تواند باعث سوختگی و سوزش شود، بنابراین همیشه باید از آن در مقادیر کمی استفاده شود و با آب رقیق شود.

 

2-از مکمل هایی که حاوی روی هستند استفاده کنید:

روی یک ماده مغذی اساسی است که برای رشد سلولی، تولید هورمون، متابولیسم و ​​عملکرد سیستم ایمنی مهم است. همچنین یکی از درمان های طبیعی مورد مطالعه برای جوش است.

تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به جوش هستند تمایل به داشتن سطح روی کمتری در خون خود نسبت به افرادی که پوست روشن دارند، دارند. مطالعات متعددی نشان داده است که مصرف خوراکی روی به کاهش جوش کمک می‌کند.

در یک مطالعه، به 48 بیمار دارای جوش 3 بار در روز مکمل روی خوراکی داده شد. پس از هشت هفته، 38 بیمار کاهش 80 تا 100٪  جوش را تجربه کردند. دوز بهینه روی برای رفع جوش مشخص نشده است، اما مطالعات متعددی کاهش قابل توجهی از جوش را با استفاده از 30-45 میلی گرم روی در روز نشان داده اند. حد بالایی ایمن روی توصیه شده 40 میلی گرم در روز است، بنابراین بهتر است از این مقدار تجاوز نکنید، مگر اینکه تحت نظر پزشک پزشکی باشید.

زیادی روی ممکن است عوارض جانبی از جمله درد معده و سوزش روده ایجاد کند. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از روی بر روی پوست اثرگذار نبوده است. این ممکن است به این دلیل باشد که روی به طور موثری از طریق پوست جذب نمی‌شود.

3- از سرم ضد جوش  استفاده کنید:

یکی از سرم‌های ضد جوش که امتحان خود را پس داده و دارای محبوبیت بسیاری در بین مصرف کننده است سرم ضد جوش و روشن کننده پوست متد است. این سرم جز سرم‌هایی است که علاوه بر رفع جوش‌های سرسیاه و رفع قرمزی و التهاب ها به رفع جای جوش نیز کمک می‌کند. این سرم دارای اسید سالیسیلیک است که به نرمی و لطافت پوست کمک می‌کند. سرمی می‌تواند خوب و مفید باشد که بتواند همزمان چندین خاصیت را برای شما داشته باشد، چرا که به دلیل مشغله های زیاد افراد نمی‌توانند از چندین کرم و سرم استفاده کنند. برای استفاده از این سرم نیاز به زمان آماده سازی ندارید.

داشتن جوش صورت عوامل متعددی دارد اما ما می‌توانیم با تدبیر و درایت مطمئن ترین روش را برای درمان جوش انتخاب کنیم. داشتن صورت زیبا و شفاف آرزوی تمامی افراد است. پس با استفاده از محصولات نامعتبر و نامرغوب سلامتی و شادابی پوستتان را به خطر نندازید.

ضد جوش و روشن کننده پوست متد حاوی آزلائیک 300x200 - 5 نکته کلیدی درمان قطعی جوش صورت و رفع جای جوش

 

4-چای سبز را روی پوست خود بمالید:

چای سبز دارای  آنتی اکسیدان بسیار زیاد است و نوشیدن آن می‌تواند بسیار مفید باشد. چای سبز به دلیل وجود فلاونوئیدها و تانن، میتوان به مبارزه با باکتریها و کاهش التهاب که دو عامل اصلی جوش هستند بپردازد. می‌توانید کرم ها و لوسیون هایی که حاوی چای سبز هستند خریداری کنید، اما تهیه مخلوط خود در خانه نیز به همین راحتی است.

نحوه آماده سازی و استفاده:

چای سبز را در آب جوش به مدت 3-4 دقیقه قرار دهید. سپس بگذارید چای خنک شود. با استفاده از پنبه، چای را روی پوست بمالید یا درون یک بطری اسپری ریخته و استفاده کنید. اجازه دهید خشک شود، سپس با آب بشویید و  همچنین می‌توانید برگهای چای باقیمانده را نیز به عسل اضافه کنید و ماسک درست کنید.

5- از آلوئه ورا استفاده کنید:

آلوئه ورا گیاه گرمسیری است که برگهای آن ژل روشنی ایجاد می‌کند. ژل آن اغلب به لوسیون ها، کرم ها، پمادها و صابون ها اضافه می‌شود. معمولاً برای درمان ساییدگی،رفع جای جوش، سوختگی و سایر شرایط پوستی استفاده می‌شود. ژل آلوئه ورا هنگام استفاده روی پوست، می‌تواند به بهبود زخم ها، معالجه سوختگی و مقابله با التهاب کمک کند آلوئه ورا همچنین حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد است که هر دو در درمان جوش صورت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نحوه استفاده از آن:

ژل را از گیاه آلوئه با یک قاشق خارج کنید. ژل را مستقیماً برای تمیز کردن پوست به عنوان مرطوب کننده بمالید. 1-2 بار در روز یا به دلخواه تکرار کنید. همچنین می‌توانید ژل آلوئه ورا را از فروشگاه خریداری کنید، اما مطمئن شوید که این ماده آلوئه خالص و بدون هیچ گونه مواد افزودنی است.

نکته آخر اینکه قبل از هر اقدامی منشا بوجود آمدن جوش‌ها را پیدا کنید تا به سادگی بتوانید راه درمان جوش بر روی صورت خود را پیدا کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید